• Klaudia
  • · pred 2 týždňami
  • 234 čítaní
  • Spravodajstvo

Motorkárska sezóna odštartovala

Na pútnickom mieste Studnička-Pozba sa tradične začala nová motorkárska sezóna. Podujatia sa zúčastnili aj policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nových Zámkoch, ktorí medzi motorkármi šírili osvetu o bezpečnosti na cestách.

Stovky motorkárov využili stretnutie nielen na spoločnú jazdu a otvorenie sezóny, ale aj na získanie dôležitých informácií o bezpečnej jazde. Policajti predstavili preventívnu kampaň „Hazardovať so životom sa nevypláca“, ktorá upozorňuje na riziká nezodpovedného správania v cestnej premávke.

Myslelo sa aj na najmladších účastníkov podujatia. Deti dostali reflexné prvky, ktoré zvyšujú ich viditeľnosť na cestách a prispievajú k väčšej bezpečnosti.

Polícia pri tejto príležitosti pripomenula, že najdôležitejším cieľom každej jazdy je bezpečný návrat domov. S príchodom motorkárskej sezóny preto vyzýva všetkých vodičov k zvýšenej opatrnosti a vzájomnému rešpektu na cestách.

Zdroj: Polícia SR

Zdielajte na: