• Klaudia
  • · pred 1 týždňom
  • 261 čítaní
  • Spravodajstvo

Učitelia už majú svojich Oscarov

Mesto Nitra ocenilo pedagógov, ktorí svojou každodennou prácou významne prispievajú k vzdelávaniu a rozvoju mladých ľudí. Slávnostné odovzdávanie ocenení „Oscar pre najlepšieho učiteľa“ sa uskutočnilo v sobášnej sieni mestského úradu za účasti predstaviteľov mesta, školských zariadení a ocenených pedagógov.

Ocenenie získali učitelia materských a základných škôl, centra voľného času aj základnej umeleckej školy. Výnimočnosť tohto ocenenia spočíva v tom, že pedagógov nominovali samotní žiaci, prípadne ich kolegovia. Práve oni najlepšie poznajú každodenné nasadenie, odbornosť a ľudský prístup učiteľov, ktorí formujú budúce generácie.

Mesto Nitra prostredníctvom ocenenia vyjadrilo vďaku za trpezlivosť, profesionalitu a obetavú prácu všetkých pedagógov. Ich pôsobenie totiž neovplyvňuje len výsledky vo vzdelávaní, ale aj osobnostný rast detí a mladých ľudí.

Ocenenie „Oscar pre najlepšieho učiteľa“ je zároveň pripomienkou, že kvalitné vzdelávanie stojí predovšetkým na ľuďoch, ktorí svoju prácu vykonávajú s odhodlaním a srdcom. Mesto preto každoročne vyzdvihuje osobnosti školstva, ktoré svojím prístupom inšpirujú žiakov aj kolegov.

Zdroj a Foto: Mesto Nitra

Zdielajte na: